Pürüzsüz Ve Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Yoğurt Yüz Temizleyici Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Pürüzsüz ve mükemmel bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Bu özellikle bayanların hayalini kurdukları ve ulaşmak için de pahalı bakım salonlarına gittikleri ve dünya genelinde buna ulaşmak için kozmetik ürünlere her yıl milyarlarca dolar harcadıkları bir istektir. Aslında bilinenin aksine güzel bir cilde sahip olmak için o kadar uğraşmaya gerek yok. Çözümü uzakta aramak da bir o kadar gereksiz. Her evde bulunan çok ucuz malzemelerle de yüzünüze bakım yapabilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olması için yazdıklarımıza bir göz atın ve sağlıklı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için hemen uygulamaya başlayın.

Yüz Temizleyici Olarak Yoğurt

1. Öncelikle ihtiyacınız olan şeylerin neler olduğuna bakalım. Uzun bir liste beklemeyin, çünkü yalnızca yoğurt ve bol bol sıcak su yeterli olacaktır.

2. Makyajınızı çıkarmak istediğinizde ihtiyacınız olan her şeyi bir kap yoğurdun yarısında bulacaksınız. Oda sıcaklığına gelene kadar yoğurdu buzdolabından çıkarıp bekletin. Başınızın etrafına bir havlu sarın ya da saçlarınızı önünüze gelmeyecek şekilde düzgünce toplayın.

3. Elinize biraz yoğurt alın ve nazikçe yüzünüze sürmeye başlayın. Bu işlemi yaparken daireler çizin. İyice ovun ve ardından da çok bastırmadan bir mendil yardımıyla yüzünüzü silin.

4. Eğer yüzünüzün temizlenmek dışında bir de taze bir görünüm elde etmek istiyorsanız aynı şekilde yarım bir kap yoğurt alın ve oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Ardından yalnızca birkaç dakika mikro dalgaya ya da 5-10 dakika fırına atın ve çok fazla sıcak olmadan yüzünüze uygulayın.

5. Yoğurdu sürerken ince bir tabaka halinde ve tüm yüzünüze yayılmış bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Bir süre yüzünüzde kalmasına izin verin ve 15 – 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yani yoğurt yüzünüzde birazda olsa kurusun. Maskeyi temizlemek için sıcak su değil ılık su kullanın. Kurulama işlemini de nazik bir şekilde yapın.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın