Yumurta Sarısı ile Saç Maskesi

Yumurta Sarısı ile Saç Maskesi

Saç bakımı için oldukça faydalı olan yumurta yıpranmış saçların onarılmasına yardımcı olur. Bu yazıda yumurta sarısı ile saç maskesi hazırlama bilgilerini bulabilirsiniz.

Yumurta sarısı ile hazırlayacağınız saç maskesi saç kurutma makinesi, hava kirliliği, güneş ve boyadan yıpranmış saçlar için en ucuz ve kullanışlı çözüm yollarından biridir. Yumurta sarısı ile saç maskeleri her saç tipi için kullanılabilir ve saça doğal parlaklık kazandırmanın yanı sıra saç dökülmesini azaltır.

Yumurta Sarısı ile Saç Maskesi Hazırlama

Kısa ve orta uzunlukla saçlar için 2 daha uzun saçlar için 4 adet yumurta kırın ve sarılarını bir kaseye aktarın. Yumurta sarılarına 3 çorba kaşığı badem yağı ya da sızma zeytinyağı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın.

Saçları normal şampuanla yıkadıktan, duruladıktan ve fazla suyu aldıktan sonra saçlarınızı tutam tutam ayırıp her tutama kökten ucuna kadar yumurta sürün. Tüm tutamlara bu işlemi yaptıktan sonra kalan yumurta sarısını masaj yaparak saç derinize sürün.

Maske başınızdayken kuru bir havlu sarın ya da bone takıp maskenin 30-40 dakika saçınızda kalmasını sağlayın. Yeterli süre bekledikten sonra maskeyi soğuk su ile durulayın. Tekrar şampuanla yıkayıp ve saç kremi kullanabilirsiniz.

Yumurta sarısı kullanılarak hazırlanan saç maskesi saç kırıklarının oluşumunu engellemek, solgun saçlara doğal parlaklık kazandırmak, saç derisini ve saç köklerini beslemek için yapabileceğiniz en hesaplı ve faydalı saç bakım yöntemlerinden biridir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın