Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz serumları cilde sürüldüğünde, kısa sürede emilmek üzere formüle edilir. Genellikle su bazlı olan serumların etken maddeleri, cildin alt katmanlarına nüfuz eder. Bu nedenle yüzünüzü iyice temizleyip ilk olarak serumu uygulamanız önemlidir. Serum öncesi, nemlendirici gibi cildin üst katmanında kalan bir kozmetik kullanırsanız serumun cilde etkisi azalacaktır. Bu yüzden önce yüzünüzü yağdan, kirden arındırın, az miktarda serumu avuç içlerine yayarak boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüze sürün, cildin serumu iyice emmesini bekledikten sonra nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Farklı yüz serumlarının farklı uygulama şekilleri olabilir, bu nedenle satın aldığınız serumun kullanma talimatını mutlaka okuyun. Sarkmayı ve kırışıklıkları engelleyen serumlar genellikle A, E, C vitamini, co-enzim Q10, alfa lipoik asit, carnosine ve gibi cildi besleyen bileşenler içerir.

Ana bileşen olan hyaluronik asit‘in (HA) görevi nemi cilde hapsetmektir. Yeterli miktarda nemi tutan cildin elastikiyeti artar, kırışıklıklara karşı daha dayanıklı hale gelir ve doğal parlaklık kazanır. Akne ve cilt lekelerini geçirmek için özel formüllerle üretilen serum çeşitlerini kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

En İyi Yüz Serumları

Aslında “en iyi” başlığını atmak pek doğru olmadı çünkü farklı cilt tipleri ve cilt sorunları için farklı markaların serumları daha etkili olabilir. Aşağıda listelediğimiz cilt serumları “en çok” kullanılan ve olumlu yorum alan ürünler.

Olay Total Effect Instant Smoothing Serum: Olay’ın “Total Effect” ürünleri arasında en çok beğenilen yüz serumlarından biri olan “Smoothing Serum” kırışıklıklarla savaşan antioksidanlar ve niacinamide içeriyor. Silikon kullanılan serum cildi kısa sürede nemlendirip yumuşatıyor ve dokuyu geliştirerek cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

ROC Retinol Correxion Deep Wrinkle Serum: Yüksek miktarda A vitamini içeren serum, kırışıklıkların görünümünü azaltarak yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktiriyor. Cildin üst tabakasında peeling etkisi yaratan serum bu sayede cilt yüzeyini geliştirerek görünümünü pürüzsüzleştiriyor. İçeriği ise nemlendirici bitki yağları, C ve A vitaminleri, besleyici buğday glüteni ve peeling için alfa hindroksi’den oluşuyor.

Neutrogena Retinol NX Concentrated Retinol Serum: Serumun ana özelliği güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildi onarması ve içeriğinde bulunan retinol ile kırışıklıkları azaltması. Silikonlu yüz serumu cildi derinlemesine nemlendiriyor.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın