Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

Son yıllarda kaplama diş uygulamaları alanında artan bir grafikle kullanılmaya başlanan zirkonyum diş kaplamaları ağızda sağladığı uyum ve günlük kullanıma dayanıklılığı ile birçok hastanın tercihi olmaktadır. Porselen diş kaplamalarına göre zirkonyum diş fiyatları daha pahalı olmakla birlikte yarı şeffaf özelliği sayesinde zirkonyumdan üretilen diş kaplamaları porselen ve titanyum kaplamalara oranla gerçek dişe daha çok benzemektedir ve daha doğal bir görüntü oluşturmaktadır. Zirkonyum dişlerde ışık doğal dişlerde olduğu gibi kaplama dişin içine nüfus edebilmekte ve aynı şekilde yansımaktadır.

Diş kaplaması yaptıracaksanız bütçeniz yeterliyse, kaplamaların estetik görünmesini ve gerçek dişe benzemesini istiyorsanız zirkonyum diş fiyatları alternatiflerine göre daha pahalı olmasına rağmen tavsiye edilmektedir. Diş hekimleri özellikle ön dişlerde kullanılacak kaplamalar ve implantlar için zirkonyumdan üretilen kaplamaları kullanmayı tercih etmektedirler.

Porselen diş kaplamaları, takılan dişin sağlamlığını artırmak amacıyla metal bir gövdenin üzerine oturtulan porselenden oluşmaktadır. Porselen gelen ışığı geçirse de metal gövde ışığı bloke ederek doğal dişlerin hafif saydam yapısından farklı bir görüntü sergilemektedir. Ancak zirkonyum dişlerde implantın gövdesinde metal kullanmaya gerek kalmadığı ve köprü uygulamasıyla ağza yerleştirildiği için doğal dişlere çok yakın, saydam ve ışık geçirgenliği özelliği olan bir görünüm kazanmaktadır.

Diş kaplama malzemeleri alanında son 10 yıldır kullanılmaya başlayan zirkonyum biyolojik olarak vücutla tamamen uyum sağladığı için kaplama sonrası iltihap kapma oranı ve alerjik reaksiyonların oluşma olasılığı en aza indirilmiştir.

Zirkonyum diş fiyatları bu alanda kullanılan geleneksel malzemelere oranla %30-50 arası daha pahalıdır. Örneğin ağzınızda porselen kaplama kullanılırsa ödeyeceğiniz 100TL yerine zirkonyum kullanılırsa fiyat 150TL’ye kadar çıkabilmektedir. Tabii bu dişin ağzın hangi bölgesinde olduğuna, zirkonyumun ne kadar kullanılacağına ve kaplama yapılacak diş sayısına göre değişkenlik gösterecektir.

Köprü uygulamasıyla yerleştirilen zirkonyum diş kaplamaları natürel diş yapısına benzerliği sebebiyle uzun bir süre bu alanda kullanılacak bir materyal olarak görülmektedir. Ülkemizde ve dünyada pek çok ülkede başarıyla uygulanan binlerce zirkonyum diş kaplama operasyonu neticesinde zirkonyum kaplamaların uyumu, dayanıklılığı ve estetik görünümü kanıtlanmıştır.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın